Sprchová zástena WALK IN – elegantné riešenie, ktoré si obľúbite!

Navrhujete si novú kúpeľňu, prípadne rozmýšľate nad rekonštrukciou vašej starej? Možno práve stojíte pred dilemou, ako koncipovať sprchový kút. Možností je v dnešnej dobe hneď niekoľko. Tou najmodernejšou a v mnohých smeroch najvýhodnejšou je práve WALK IN sprchová zástena. V čom vlastne spočíva a aké sú jej hlavné klady či zápory?

Keď kút nie je kútom

Z priestorových dôvodov sa sprchový kút často umiestňuje do rohu kúpeľne, kvôli čomu sú jeho rozmery limitované. Pokiaľ sa rozhodnete pre sprchovú zástenu, získate viac priestoru. Na rozdiel od klasického uzavretého sprchového kúta nemusíte riešiť otvárateľné dvierka či vaničky.

Zástena sa obvykle vyhotoví paralelne so stenou kúpeľne a váš sprchovací priestor tak môže byť prakticky neobmedzene veľký. Zároveň však treba podotknúť, že nie každá kúpeľňa je vhodná na takéto riešenie. WALK IN zástena sa najlepšie umiestňuje do rozmernejších kúpeľní s nevyužitou stenou.
Zdroj obrázka: biano.sk
Zdroj obrázka: pixabay.com
Nezabúdajte! Je dôležité, aby podlaha v oblasti sprchovacieho priestoru bola vyspádovaná so sklonom 1 – 2 stupne. Voda tak bude prirodzene stekať do odtoku v podobe elegantnej podlhovastej lišty.

Jednoduchšia údržba

Keďže sa jedná o rovnú hladkú plochu bez akýchkoľvek výčnelkov, umývanie sprchovej zásteny je rýchle a nenáročné. Nemusíte sa starať o nečistoty či plesne, ktoré vznikajú v ťažko prístupných lištách a koľajničkách používaných v prípade klasických sprchových kútov.

Benefity sprchovej zásteny WALK IN

Sprchová zástena WALK IN sa aj na Slovensku začína tešiť čoraz väčšej obľube. Na svedomí to majú jej mnohé zaujímavé výhody.

Elegantný dizajn

Sprchová zástena veľmi ľahko zapadne do konceptu modernej útulnej kúpeľne. Jej prirodzený dizajn v podstate pozostáva len z veľkého kusu skla, ktoré siaha od podlahy až tesne pod strop. Sklo môže byť priehľadné alebo matné, pričom k dispozícii sú prevedenia s rámom alebo bez. Je už len na vás, ktorý variant uprednostníte.

Bezbariérový prístup

Sprchová zástena WALK IN je vhodná pre starších ľudí, ktorí oceňujú bezbariérový prístup. Do sprchového kúta jednoducho vojdete, ako keby bol samostatnou miestnosťou. Nemusíte prekračovať žiaden schodík či vchádzať do šmykľavej vaničky. Benefit pocítia aj mamičky s menšími deťmi, ktoré im vďaka väčšiemu priestoru dokážu jednoducho asistovať pri sprchovaní.

Pre koho nie je sprchová zástena určená?

Hlavnou podmienkou WALK IN riešenia sprchového kúta je dostatočne veľká kúpeľňa. Ak je zástena príliš krátka, voda bude pri sprchovaní striekať do priestoru kúpeľne.V ceste totižto nemá žiadnu prekážku v podobe dvierok.

Nároky na sifón

Sprchová zástena taktiež vyžaduje vhodnú podlahu kúpeľne, ktorá umožňuje zabudovanie dostatočne hlbokého sifónu. V niektorých prípadoch do podlahy nie je možné inštalovať sifón s adekvátnym prietokom, takže voda nedokáže dostatočne rýchlo odtekať. Hromadí sa na podlahe a hrozí, že sa začne vylievať do priestoru kúpeľne.

Tepelný komfort

Ak máte vo zvyku tráviť v sprchovom kúte desiatky minút a užívať si teplo vodnej pary, sprchová zástena vaše návyky rýchlo zmení. Horúci vzduch totižto neostáva v priestore kúta, ale kvôli absencii dvierok uniká do celej kúpeľne. Vlastnú sprchovú saunu si tak v tomto prípade veľmi neužijete.
Zdroj obrázka: pixabay.com
Tip na záver: Ak sa rozhodnete pre sprchovú zástenu WALK IN, nechajte si naladiť maximálny prietok sprchovacej hlavice na základe parametrov sifónu. Platí jednoduché pravidlo, že prietok z hlavice musí byť menší ako maximálny prietok sifónom, aby nedošlo k vzniku potopy v celej kúpeľni.
Firma Kompakt je dynamicky sa rozvíjajúca stavebná firma, orientovaná na profesionálne a dlhodobé uspokojovanie potrieb zákazníka

Kontakty

Kompakt-stavba s.r.o.
Bitarová 285
010 04 Bitarová

IČO: 46853154
IČ DPH: SK2023613328
DIČ: 2023613328

Kontakty

Kontaktná osoba: Miloš Beňadik
Mobil: +421 903 641 857
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Bankové spojenie: Tatra banka
SK77 1100 0000 0029 4509 9926
Právne informácie | Všetky práva vyhradené Copyright © 2020 | Kompakt-stavba.sk. Vytvorila www.e-stranka.eu.