Stavba rodinného domu

Novostavba dvojpodlažného rodinného domu, sčasti podpivničeného, čo bolo rozumné riešenie vzhľadom na výškový rozdiel v teréne stavebného pozemku. Strecha pultového tvaru je pokrytá hliníkovou falcovanou krytinou. Komín a následne poddašie sú tiež oplechované z dôvodu zvýšenia životnosti týchto častí exteriéru. Ide o dvojkomorový komín Schiedel vhodný pre tuhé palivo, ako aj vykurovanie plynom. Použitý je plynový kondenzačný kotol značky Brotje. Myslené bolo aj na rozvody z kotolne ku solárnym panelom. V celom dome je inštalované teplovodné podlahové kúrenie, na ktoré je možné napojiť viaceré druhy kotlov ako zdrojov tepla, doplnené o elektrické rebríkové radiátory v sociálkach. Pri rozvodoch elektroinštalácie sa do detailu uvažovalo s dispozíciou všetkých miestností a exteriéru, samozrejmosťou sú prúdové chrániče pre jednotlivé časti, prepäťová ochrana, myslelo sa aj na televízne a dátové rozvody, tiež na zabezpečovací systém. Zatiaľ nachystaná je príprava pre klimatizáciu v obývačke a spálni podľa požiadaviek zákazníka. V dome bude využívaná obecná ako aj studňová voda. Obvodové múry, nosné steny, ako aj priečky sú postavené z tehál značky Porotherm. Na tehly boli následne strojovo aplikované vápenno-cementové omietky. Strop pod strechou je zateplený prémiovou sklenou vatou Isover unirol profi v dvoch vrstvách v celkovej hrúbke 44cm. Všetky stropy sú znížené sadrokartónovou konštrukciou, na hornom poschodí sú priznané šikminy začínajúce v minimálnej výške 2,42bm od hotovej podlahy. So sklenou vatou sa uvažuje aj na fasáde. Podlahy sú z pružného cementového poteru s následou povrchovou úpravou lepeným vinylom a dlažbou, riešené bezprahovo a bez prechodových líšt. Vnútorné aj vonkajšie schodisko je konštrukčné, prievzdušné, tvorené oceľovou konštrukciou, doplnené vnútri o stupne z dreveného masívu, resp. vonku o stupne z jedného kusa kameňa. Okná sú plastové zo sedem-komorového profilu, z oboch strán potiahnuté páskou, výplne sú z trojskla, číreho, aj v dekore dubovej kôry - z dôvodu zvýšenia súkromia aj bez použitia tieniacej techniky. Sociálky, garáž, aj technická miestnosť sú obložené po strop gresovými materiálmi v kombinácii betónového, dreveného aj kamenného dekoru. Do dverných otvorov sú inštalované obložkové zárubne. Súčasťou domu bude zimná záhrada spojená dverami s obývačkou, ďalej so schodmi priamo do záhrady. Fotky doplníme po úplnom dokončení domu.

Naše realizácie

Potrebujete stavebnú firmu?

Zavolajte nám alebo napíšte.

+421 903 641 857

Prerábka bytového jadra alebo výroba nábytku na mieru ?

Pošlite nám informácie o Vašich plánoch a my Vám vypočítame cenu.
Firma Kompakt je dynamicky sa rozvíjajúca stavebná firma, orientovaná na profesionálne a dlhodobé uspokojovanie potrieb zákazníka

Kontakty

Kompakt-stavba s.r.o.
Bitarová 285
010 04 Bitarová

IČO: 46853154
IČ DPH: SK2023613328
DIČ: 2023613328

Kontakty

Kontaktná osoba: Miloš Beňadik
Mobil: +421 903 641 857
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Bankové spojenie: Tatra banka
SK77 1100 0000 0029 4509 9926
Právne informácie | Všetky práva vyhradené Copyright © 2020 | Kompakt-stavba.sk. Vytvorila www.e-stranka.eu.